Backontracksport 

Back on Track võib aidata lahendada mitmesuguseid liigeseprobleeme

Rootsi firma Back on Track pakub innovaatilisi ja mugavaid verevarustust parandavaid liigeste kaitsmeid, mille valmistamisel on iidsed Hiina meditisiini teadmised ühendatud kaasaegse tootmistehnoloogiaga. 


Back on Track
tooted aitavad:
 • leevendada valusid; 
 • parandada vere-ja lümfiringet; 
 • ravida põletikukoldeid; 
 • taastada liigeste painduvust; 
 • alandada paistetusi; 
 • vähendada lihaspingeid; 
 • sportlastel taastuda ja parandada sooritusvõimet.             
Toime mehhanism seisneb selles, et materjal Welltex kogub endasse kandja kehasoojust ning peegeldab seda infrapunalainetena (lp 0,7 µ -1 mm) kandjale tagasi. Lainepikkused, mida kanga kiududesse sulatatud keraamilised osakesed väljastavad, neelduvad rakkudes ning ajusse jõuab signaal, et soojusenergia hulk on suurenenud, mille tagajärjel veresooned nagu ”avanevad”. Neeldumine ei toimu aga mitte ainult nahas, vaid ka sügavamates kudedes ning seega aktiveeruvad ka nii lihastes kui liigeste ümbruses asuvad veresooned. Aktiveerunud vereringe kudedes vabastab lihastest pinged ning tugevdab organismi võimet alandada põletikke ja ravida vigastusi.
Back on Track kaitsmed on väga kasulikud ka artriidi korral, kuna aitavad ravida liigestes asuvaid põletikke.
Welltex´i valmistamiseks sulatatakse polüestri või polüpropüleeni kiududesse keraamilised osakesed, mis on aga nii imeväikesed, et neid pole seal ei näha ega tunda. Keraamiliste osakeste valik toimub vastavalt nende neeldumis- ja kiirgusspektrile ja need koosnevad metalli hüdroksiididest. Pärast iga uue keraamilise tekstiili partii valmimist kontrollitakse seda mõne sõltumatu ülikooli laboratooriumis, kus mõõdetakse üle tagasipeegelduva soojuse tase ja lainepikkus. Sellisel viisil kindlustatakse toodete ühtlane kvaliteet ja efektiivsus. Lihtne meetod, kuidas saada Back on Track kaitsmete toimele kinnitust, on kasutada neid turses liigese peal ja siis võib näha, kuidas juba mõne päevaga paistetus märgatavalt alaneb.
Ehkki
Back on Track tooteid võib kasutada ka öösel, on  nende efekt liikudes suurem - kui keha toodab rohkem soojust, siis on ka tagasipeegeldatava soojuse hulk ja ühtlasi toodete toime suurem.

PIKEM SELGITUS
Back on Track liigeste ja lihaste toed on valmistatud funktsionaalsest soojustpeegeldavate omadustega tekstiilist.  Polüestri või polüesterkiudude töötlemise ajal sulatatakse keraamilised osakesed selle kiududesse. Soojendamisel kiirgavad keraamilised osakesed soojuse keha suunas tagasi. Tagasipeegeldatud soojus on pika lainepikkusega soojuskiirgus. Et soojuskiirguse lainepikkus on valdavas osas suurem kui nähtava valguse lainepikkus, nimetatakse soojuskiirgust ka infrapunakiirguseks, kuna ta asub kiirguse spektris punasest valgusest allpool.
Teadlased on tõestanud, et pikklaine soojuskiirgus parandab vereringet. Parem vereringe kudedes aitab vähendada lihaste pingeid ja parandada sooritusvõimet. Kaitsmetel on ka traumasid ennetav toime, kui kasutada neid nii treeningutel kui ka võistlustel.
Soojusenergiat saab edastada kolmel viisil: soojusjuhtivuse kaudu, konvektsiooni teel või kiirgusliku ülekandega (elektromagnetlainega infrapuna piirkonnas).
 1.  Soojusülekande ajal toimub soojuse levimine materjali ühelt osakeselt teisele.
 2.  Konvektsioon on liikumisega kaasnev soojuse kadu vedelikus või gaasis (õhus), mis tekib raskusjõu toimel, sest erisuguse temperatuuriga piirkondades on keskkonna tihedus erisugune.Igapäevaste riiete isoleeriv materjal, nagu näiteks puuvill, vill ja neopreen, ongi kavandatud konvektsiooni vältimiseks, et sellisel viisil keha soojust naha juures õhus kinni hoida.
 3. Kiirgamine toimub, kui soojusallikas saadab välja soojuskiirgust, mis teise pinnaga kokku põrgates seda soojendab. Back on Track  tooted toimivadki sellisel viisil.

Inimesed ja loomad kiirgavad nii puhkamise kui ka liikumise ajal kehasoojust (puhkamise ajal küll vähem). Kui materjali mõjutada soojuskiirgusega, on kolm võimalust.
 1. Kiirgus võib minna otse läbi materjali (transmittance). See toimub näiteks päikesekiirte aknaklaasist läbiminekul. Selle efekti saab tunda, kui seista toas, kuhu läbi akna paistab päike.
 2. Kiirgus võib peegelduda materjali pinnalt (reflectance). Kui kogu soojus peegeldub tagasi, siis materjal ei soojene.
 3. Kiirgus võib materjalis neelduda (absorbance). Sõltuvalt soojusallika temperatuurist ja materjalist võib kiirguv soojus olla erineva lainepikkusega. Soojuskiirgus jääb tavaliselt vahemikku, mida kutsutakse infrapunakiirguseks (lainepikkused 0,7 mikronit kuni 1 mm). Materjal absorbeerib sõltuvalt kiirguse lainepikkusest erineval hulgal soojuskiirgust. Seda nimetatakse materjali neeldumisspektriks.
Materjalil pole mitte ainult neeldumisspekter, vaid ka kiirgusspekter. Üldisemalt võttes tähendab see, et erinevad materjalid kiirgavad erinevatel temperatuuridel erineva lainepikkusega soojust. Kiirguse hulk ja lainepikkus sõltuvad kütteallika temperatuurist ja kütteallika materjalide kiirgusspektritest. Üldjuhul võib aga öelda, et mida madalam on kütteallika temperatuur, seda pikem on soojuskiirguse lainepikkus.
Kui kiudusid valmistatakse polüestrist või polüpropüleenist, nagu teeb seda Back on Track, siis sulatatakse kanga kiududesse keraamilised osakesed. Keraamiliste osakeste valik toimub vastavalt nende neeldumis- ja kiirgusspektrile. Selle tulemuseks on, et kui keraamilised osakesed absorbeerivad keha soojuskiirgust, saadavad nad soojuse välja kindlal lainepikkusel, mis on pikklaine soojuskiirgus. Teadlased on kindlaks teinud, et pikklaine infrapunakiirgusel on valu vähendav toime ning see parandab vereringet.
Nagu teistelgi materjalidel, on ka keha kudedel oma neeldumisspekter. Lainepikkused, mida keraamilised osakesed väljastavad, neelduvad rakkudes. Ajusse saadetakse seejärel signaal, et soojusenergia hulk on suurenenud, mille tagajärjel veresooned ”avanevad”. Neeldumine ei toimu aga mitte ainult nahas, vaid ka sügavamates kudedes, mille tulemusena ei laiene mitte ainult pindmised veresooned, vaid ka veresooned lihastes ja liigeste ümbruses. Aktiveerunud vereringe kudedes vabastab lihastest pinged ning tugevdab organismi enda suutlikkust vähendada põletikke ja ravida vigastusi.